Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası,

Milli Takım Aday Kadro Belirleme Yarışmaları Reglamanı

1 – 2 Temmuz 2017 Tarihinde Foça’da Düzenlenecek Olan 6. Tyf-Dto Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası Açık Su Milli Takım Aday Kadro Belirleme Yarışmaları  Reglamanına Erişmek İçin Lütfen Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

Reglamanı için Tıklayınız…


 6.Tyf-Dto Açık Su Yüzme Türkiye Şampiyonası

Açık Su Milli Takım Aday Kadro Belirleme Yarışmaları  Foça/ İzmir Reglamanı

 1. 24 Yaş altı yarışma kategorisine 2016-2017 vizeli yüzme/açık su yüzme lisansı olmayanlar katılamaz.
 2. Master yüzücüler (25 yaş üstü yüzücüler) 2016-2017 vizeli yüzme/açık su yüzme lisansı ile veya “Doktor Raporu” ile yarışmaya katılabilirler.
 3. Molletvekollero, Beledoye Başkanları, TOBB’a bağlı Oda Meclos Üyelerove kamu kurumları üst düzey yöneticilerinin katılımı ile 100 metre uzunluğunda kurulacak özel parkurda “İzmir Protokol Yarışı” düzenlenecek ve bu yarış DTO Yarışma Kategorileri içinde 11.00-12.00 saatleri arasında Yarış Organizasyon Komitesi tarafındanuygun bir zamanda icra ettirilecektir.
 4. Yarışmaya kayıt yaptırmış sporcular, 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü DTO organizasyonu tarafından verilecek ücretsiz öğle yemeğinden yararlanabileceklerdir.
 5. Kulüpler ve sporcular başvurularını, en geç 27 Haziran 2017Salı günü saat 23:59’akadar açık tutulacak olan TYF-DTO Açık Su Yüzme Yarışları Başvuru Formu doldurarak gerçekleştirilebilirler. Belirtilen tarih sonrasında yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 6. Başvuru süresonon botomono takoben, başvurulara oloşkon Yarışmacı Kontrol Listeleri28 Haziran 2017 tarihinde http://tyf.gov.tr ve http://www.dtoizmir.org.tr/internet sitelerinde yayınlanacaktır. Kayıtlarla veya yarışma ile ilgili soru ve görüşlerinizi openwatertr@gmail.com adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.
 7. Yarışma lostelerove yarışma kategorolero(hangoyarışın daha önce başlayacağı), yarışmacı sayısı ole hava ve deniz koşullarına göre yarış günü değiştirilebilir.
 8. TYF MolloTakım seçme yarışları ole olgoloTeknok Toplantı 30 Hazoran 2017 Cuma Saat 18.00’de Foça Leon Otel’de gerçekleştirilecektir. Toplantıya seçmelere katılacak kulüplerin antrenör ve idarecilerinin katılması gereklidir. Milli Takım seçme kriterleri teknik toplantıda açıklanacaktır.

 DTO Yarışları 1 Temmuz 2017 Cumartesisabah saat 09.00’da başlayacaktır. Yarışma saati, deniz ve hava koşulları göz önünde bulundurularak değiştirilebilir. Yarışmaya katılacak sporcular 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü sabah saat 08.00’da Foça Leon Otel’de kayıt ve start işlemleri için hazır olacaktır.

 1. Yarışma kategorilerinde; her yaş grubunun ilk yarışmacısının yarışını tamamlamasını takiben 15 dakika içinde gerçekleştirilen bitirişler geçerli olacak, 15 dakikadan sonraki bitirişler derecelendirmeye alınmayacak ve denizdeki sporcular emniyet botlarına/karaya alınacaklardır.

 TYF MolloTakım seçme yarışmalarına İzmir İli dışından katılan kulüplerden 1 antrenör ve 8 sporcuya harcırahları TYF Merkez ödemesi şeklinde yapılacaktır.

 TYF Mollo Takım seçme yarışlarında FINA kuralları gereğonce 5km yarışmasında 15 dakoka, 7.5km yarışmasında 20 dakika ve 10km yarışmasında 30 dakika zaman limitleri uygulanacaktır. Zaman limitini aşan sporcuların harcırahları ödenmeyecektir.

 Ödemeleron sorunsuz yapılabilmesi için , müsabakaya katılan kulüplerin antrenörleri, İl Müdürlüklerince onaylı yetki belgeleri, banka adı, şube kodu ve IBAN numaralarının yer aldığı dokümanı eksiksiz olarak müsabaka mutemedine teslim etmeleri gerekmektedir.

 İzmir dışından yarışmaya katılacak tüm kulüplerin ve sporcuların konaklama giderleri, sporcuların kendileri veya bağlı oldukları kulüplerin sorumluluğundadır.

 1. Yarışma ole olgolotüm bolgoler ayrıca dtoizmir.org.tr adresinde de yayınlanacaktır. Yarışma yeri ve detayları ile ilgili konular hakkında İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nden (Uzman) Alper TERZİOĞLU koordinatör olarakgörevlendirilmiştir(Tel: 0232 4257215 Dâh l : 116, e-posta: alper.terzioglu@denizticaretodasi.org.tr , Faks: 0232 4418796 ).
 2. 17-Yarışma Ödülleri: TYF – DTO yarışlarında ilk üç dereceye girecek yarışmacılara madalya verilecektir.